İstanbul Obezite Cerrahi

İstanbul Obezite Cerrahi

İstanbul Obezite Cerrahi

İstanbul Obezite Cerrahi
Son zamanlarda birçok kişinin yakındığı hastalıklarda biri haline gelen obezite hastalığı, aslen bir genetik hastalıktır. Her ne kadar çevresel nedenlerden dolayı hastalığa yakalanmak da mümkün olsa da İstanbul obezite cerrahi yardımı ile hastalar normal yaşamlarına, olması gereken kiloda geri dönebilmektedir. Yine birçok kişinin tercih ettiği seçenekler arasında yer alan bu cerrahi tedavisinde alanında uzman hekimler görev almakta ve hasta yaklaşık bir hafta sonra eski yaşamına dönebilmektedir. Obezite cerrahisi içerisinde birkaç yöntem yer almakta olup hastaya en uygun işlem, ameliyat yöntemi seçilerek tedaviye devam edilir. Bu noktada seçilecek olan yöntem, hastanın durumu dikkate alındığında hastaya en uygun olan yöntemin uzman doktorlar tarafından belirlenmesi ile gerçekleşmektedir. 
İstanbul Obezite Cerrahi Yöntemleri Nelerdir?
Obezite tedavisinde başvurulan birçok yöntem olmakla birlikte İstanbul obezite cerrahi arasında yer alan seçenekler ve işlem detaylarını ise şu şekilde ifade etmek mümkündür.
Sleeve Gastrectomy olarak bilinen bu yöntem halk arasında mide küçültme ameliyatı olarak isimlendirilmektedir. Bu ameliyat kapsamında midenin yaklaşık olarak yüzde seksenlik kısmı kapalı ameliyat ile alınır. Kalan kısım ise on iki parmak bağırsağına bağlanır. Boyutu küçülen mide, yeme kapasitesinin azalmasına ve doygunluğun artmasına neden olur. 
Bir diğer yöntem ise mide kelepçesi tedavisidir ve bu ameliyat ise Laparoskopik ayarlanabilir gastrik band-LAGB olarak tıbbi literatürde uygulanır. Ameliyatta mide ile emek borusu arasında silikon bir kelepçe takılır, yemek borusuna yakın olan kısım yemek yerken daha çabuk dolarak doygunluk hissi vermektedir.
Mide By-pass" ameliyatı bir diğer ameliyat türü olup bu ameliyatta ise kısaca hacim kısıtlayıcı uygulamalar yapılır.
Tip 2 türü diyabet için de farklı özel işlemler bu kapsamda yapılır.
Obezite Cerrahisi Önerileri
İlgili İstanbul obezite cerrahisi sonrasında hastaların normal yaşamlarına dönmeleri için öneri ve tavsiyelere dikkat etmesi gerekir. Özellikle doktorlar tarafından sunulan diyet listesine uyarak beslenmek ve zorlu egzersizlerden kaçınmak sureti ile her gün hafif egzersizler ve yürüyüşler yapılması bu önerilerden birkaçıdır. Aynı zamanda psikolojik olarak rahatsız durumda hastaların ise tedavi sonrasındaki süreçte psikolojik destek almaları da önerilir. 


Hemen Ara