Mide Ameliyatı İstanbul

Mide Ameliyatı İstanbul

Mide Ameliyatı İstanbul

Mide Ameliyatı İstanbul
Günümüzün en yaygın hastalıklarından biri olan obezite, Türkiye’de de birçok hastanın şikayeti arasında yer alan zorlu hastalıklardan biridir. Fakat her ne kadar zorlu da olsa mide ameliyatı İstanbul olmak üzere bu hastalığın tedavisi için uygulanan işlemlerden biridir. Bilinen ismi ile mide küçültme ameliyatı, hastaların fazla kilolarından kurtulmasına katkı sağlayarak hızlı bir şekilde normal kilolarına dönmelerine yardımcıdır. Tıbbi olarak Laparoscopic Sleeve Gastrectomy olan bu ameliyat, hemen hemen her hastaya uygulanabilse de belirli şartların ve durumların da sağlanması gereklidir. Ameliyatın yapılmasının ardından ise fazla kiloların en fazla bir yıl içinde kaybedildiği görülür ve hasta normal, sağlıklı yaşamına dönmüş olur.
Mide Ameliyatı İstanbul Nasıl Yapılır?
Uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen mide ameliyatı İstanbul hafif ve orta derece risk grubuna giren bir ameliyat olarak tanımlanabilir. Bu noktada oldukça az riski bulunan bu ameliyatın yapılış işlemleri de basit bir şekilde ifade edilebilir, buna göre:
Hastalara yemek yeme isteği verdiren ghrelin hormonu midede salgılanır. Midenin bombe kısmında salgılanan bu hormonun azaltılması mide ameliyatı ile olur.
Mide ameliyatında midenin bu kısmı alınır.
İlgili hormonun da salgılanması bu sebeple doğal olarak azalmış olur ve hastanın açlık hissinde azalma ve akabinde de iştahında azalma görülür.
Aynı zamanda yeme hızı düşen hastanın, yemek yedikten sonra doyma hissiyatı da artmış olur.
Ameliyattan sonra diyet listesine uygun bir şekilde beslenme sonucunda hasta olması gereken kiloya dönmüş olur.
Mide Ameliyatının Etkileri
Dünya genelinde ve Türkiye’de de birçok kişinin obezite tedavisinde başvurduğu seçeneklerden biri olan mide tedavisi İstanbul bünyesinde uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir. Hafif ve orta riskli ameliyatlardan olan mide küçültme ameliyatı sonrasında hastaların büyük çoğunluğu hiç sorun yaşamamaktadır. Komplikasyonların görülme oranı ise oldukça düşük olmakla birlikte yüzde 2 şeklindedir. 
Ameliyat, kapalı ameliyat şeklinde gerçekleştiği için hastaların aynı gün ayağa kalkmaları da mümkündür. Fakat hastanede tedbir amaçlı 3 ya da 4 gün kadar yatış istenebilir. Birkaç hafta sonra ise hasta normal yaşamına dönebilir. Yine de diyet listesine uygun şekilde beslenmeleri ve doktor tavsiyelerine uymaları beklenir. 


Hemen Ara