Tüp Mide Hakkımızda

Tüp Mide Hakkımızda

Tüp Mide Hakkımızda

Tüp Mide Hakkımızda
İstanbul’da faaliyet gösteren kurumumuz tarafında obezite hastalığı ile mücadelede sunulan tedavi yöntemlerinden biri de tüp mide ameliyatı olarak yer almaktadır. Alanında uzman ve tecrübeli hekimler tarafından uygulanan bu ameliyatta başarı oranı oldukça yüksek olmakla birlikte ameliyatın kendisi hafif ve orta riskli ameliyatlar arasında yer almaktadır. Ameliyat sonrasında ise komplikasyon görülme oranı yüzde 2 civarında bulunur. Özellikle tedbir ve önlem alınmadığı durumda ölüm riskine kadar birçok zararlı etkisi bulunan obezite hastalığı için İstanbul’da bulunan hastalarımıza tip mide başta olmak üzere birçok tedavi yöntemi kapsamında normal ve sağlıklı bir yaşam sunulmaktadır.
Tüp Mide Ameliyatı Hakkında
Kurumumuz başta olmak üzere hastalara uygulanan en yaygın tedavi yöntemi tüp mide ameliyatı olmakla birlikte İstanbul’da tam teşekküllü merkezimiz, deneyimli ve uzman hekimlerimiz ile tip mide ameliyatlarını başarıyla yürütmekteyiz. Bu noktada:
Vücut kitle endeksi 40’ın üzerinde olan ve morbid obez kategorisine giren hastalara bu işlem uygulanmaktadır.
Ayrıca tip 2 diyabet hastalığı olanlar da bu tedavi yönteminden yararlanabilmektedir.
Bu ameliyatı olmak için hastaların 18 yaşından büyük ve 65 yaşından küçük olmaları da gereklidir.
18 yaşında küçüklerde bu ameliyat uzman görüşü sonrasında kararlaştırılır. 
Tip Mide Ameliyatı İşlemleri
Ameliyat, laparoskopik yani kapalı şekilde gerçekleştirilmekte olup mide, tüp gibi uzun ve ince şekilde olacak biçimde alınmakta ve alınan kısım midenin yaklaşık yüzde 80’ini oluşturmaktadır. Ortalama olarak bir, bir buçuk saat süren tüp mide ameliyatı sonrasında hastalara 3 ya da 4 gün hastanede yatış verilmektedir. Sonrasında ise en az bir haftada hastanın normal yaşamına dönmesi mümkündür.
Kurumumuz tarafından aynı zamanda genel cerrahi yönteminin yanında robotik cerrahi seçeneği ile de bu ameliyat sunulmakta olup özellikle gelişmiş teknolojik araçlar da ameliyat sırasında kullanılmaktadır. Bu sayede hem risk azaltış olur hem de ameliyatta başarı şansı yakalanmış olmaktadır. Uzman hekimler tarafından yapılan incelemeler ile bu ameliyata hangi hastaların uygun olduğu belirlenmekte ve ameliyat günü ve saati ile gerekli bilgilendirmelere hastalar, hasta yakınları ile paylaşılmaktadır. Detaylı bilgi için internet sistemiz üzerinden iletişim kurmanız mümkündür. 


Hemen Ara